AKTUALNOŚCI

Następne zajęcia z fizjoterapeutą i psychologiem

9 września

Osiedlowym Domu Kultury

Z fizjoterapeutą godz. 10.00

Spotkanie z psychologiem o godz. 11.00 

Nasze starania o posadowienie ławek wzdłuż Al. Kardynała Wyszyńskiego i ul. Turystycznej przybrały taki kształt, ku zadowoleniu wielu osób.

 

 

http://augustow24.pl/info/mala-rzecz-a-cieszy.17289.html

 

 

5 sierpnia o godz. 10.oo w Osiedlowym Domu Kultury następne zajęcia z rehabilitantem po zajęciach około godz.11.oo zajęcia z psychologiem w ramach projektu ,,Trampolina”

Inauguracja projektu „Trampolina"

 

Od 1 kwietnia (do 15 grudnia 2017r.), realizowane są przez Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,ASON”  warsztaty psychologiczno- terapeutyczno- rehabilitacyjne pod nazwą ,,Trampolina”. 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Gminy Miasta Augustów, Banku Spółdzielczego w Augustowie oraz sympatyków stowarzyszenia. Uroczysta inauguracja projektu odbyła się 27 czerwca 2017r, w augustowskiej Tawernie ,,Szekla”. Przy ognisku i dźwiękach muzyki członkowie i sympatycy stowarzyszenia mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu w pięknym zakątku naszego miasta. Dla większości z nich taka okazja nie zdarza się często. Stan zdrowia i związane z tym problemy ze swobodnym poruszaniem są tego głównym powodem. Patrząc na osoby mające problemy z chodzeniem można było się zastanawiać – po co im puszczana jest taneczna muzyka? Zapewniam, że w tym samym celu co dla osób zdrowych. Poczucie rytmu i przyjemność ze słuchania przyjemnych rytmów pozostaje, a taniec - chociaż utrudniony i inaczej odbierany przez osoby z zewnątrz, przynosi taką samą frajdę :) 

Stowarzyszenie w ramach tego projektu przeprowadza zajęcia z psychologiem, fizjoterapeutą oraz 5. dniowe warsztaty edukacyjno- rehabilitacyjne w ośrodku ,,Maniówka” w Nowej Wsi k/ Suwałk. W trakcie spotkania osoby niepełnosprawne wymieniały się doświadczeniami i snuły plany na przyszłość. Rozmawiano też o problemach napotykanych każdego dnia, których ze zrozumiałych względów, tej grupie społecznie nie brakuje.
Teraz „Asonowcy” czekają na upragniony wyjazd do ,,Maniówki”.

 

Foto relacja w galerii

8 lipca o godz. 10.00 w Osiedlowym Domu Kultury następne zajęcia z fizjoterapeutą.

 

Spotkanie z psychologiem 21 lipca o godz. 10.00

Zajęcia z Fizjoterapeutą w ramach projektu ,,Trampolina” odbędą się 10 czerwca o godz. 10.oo w Osiedlowym Domu Kultury ( Hoża 2B)

 

Zajęcia z psychologiem w ramach projektu ,,Trampolina” odbędą się 13 czerwca o godz. 16.30 w Osiedlowym Domu Kultury ( Hoża 2B)

Pierwsze zajęcia z Fizjoterapeutą w ramach projektu ,,Trampolina” odbędą się 20 maja o godz. 10.oo w Osiedlowym Domu Kultury ( Hoża 2B)

 

Zajęcia z psychologiem w ramach projektu ,,Trampolina” odbędą się 27 maja o godz. 10.oo w Osiedlowym Domu Kultury ( Hoża 2B)

 

                                ,, Trampolina”

 

Pod tą nazwą ruszamy z kolejnym projektem dla osób niepełnosprawnością ruchową i ich opiekunów. Jest on realizowany od kwietnia do 15 grudnia 2017 r. przy wsparciu Gminy Miasto Augustów oraz darczyńców i obejmować będzie zajęcia z fizjoterapeutą i psychologiem oraz warsztaty w Ośrodku ,,Maniówka”.

Szczegóły pod nr: 504 856 890 osoby zainteresowane zapraszamy wyjątkowo (ze względu na Święta ) w 3 piątek 21 kwietnia do Osiedlowego Domu Kultury w godz. 13-15. 

Zapraszamy na spotkanie dotyczące problemów osób niepełnosprawnych

W czwartek, 6 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9 odbędzie się spotkanie na temat problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych.


Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich zainteresowanych: osoby niepełnosprawne, rodziny/opiekunów osób niepełnosprawnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i wszystkich, którym problemy i potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców Augustowa są bliskie. Każdy głos i opinia mieszkańców w tej sprawie są bardzo istotne.


Wydział Spraw Społecznych i Administracyjnych Urzędu Miejskiego w Augustowie

<<

Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych.

 

W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się „Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych”.

 

 

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej

11 – 500 Giżycko, ul. Moniuszki 24, Tel/fax. (87) 428 58 98, (87) 428 59 71

 

Terminy:

 1. 27 czerwca – 10 lipca 2017 r.

 2. 12 lipca – 25 lipca 2017 r.

 3. 27 lipca – 9 sierpnia 2017 r.

 4. 11 sierpnia – 24 sierpnia 2017 r.

 5. 25 sierpnia – 7 września 2016 r.

 

 

Organizatorem warsztatów jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.

 

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe). Uczestnikami mogą być wyłącznie osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności nie będące uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zadanie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Szczegółowe informacje pod nr tel. (87) 4285898, 4285971, kom. 667 666 219

e-mail: msz@msz.org.pl,

 

Wszelkie informacje, regulamin warsztatów i druki do pobrania zamieszczone są na stronie internetowej www.msz.org.pl

 

Zapraszamy do udziału!!!

 

Spotkanie Karnawałowe

 

Kończący się karnawał był okazją aby w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze odbyło się spotkanie członków i przyjaciół naszego stowarzyszenia, dniu 25 lutego 2017r w Osiedlowym Domu Kultury. Spotkanie przy muzyce o którą jak zawsze zadbał nasz Mirek, słodkości zapewniła nam Pani Aneta Łuckiewicz z Pracowni Tortów Artystycznych, której serdecznie dziękujemy.  

„Aktywuj się zawodowo”

 

Projekt „Aktywuj się zawodowo” jest komplementarnym wsparciem o zindywidualizowanym charakterze odpowiadającym na sprecyzowane potrzeby uczestników projektu (40osób) należących do grupy NEET, tj. osoby spełniające łącznie następujące warunki: niepracujące (niezarejestrowane w Urzędzie Pracy, bierne zawodowo), nieuczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym i nieszkolące się w wieku 15-29 lat.


 

Projekt realizowany jest w okresie 01.02.2017 – 31.07.2018.


 

Projekt zakłada kompleksowe wsparcie, które obejmuje:

 • Identyfikacja Potrzeb Uczestników Projektu)

  • Analiza Predyspozycji Zawodowych

  • IPD

 • Poradnictwo zawodowe grupowe

 • Szkolenia zawodowe, jedno z:

  • Spawacz metodą TIG

  • Komputerowe wspomaganie prac biurowych

  • Komputerowe wspomaganie projektowania AutoCAD

 • staż zawodowy (3 miesiące)


 

W ramach projektu wszystkim Uczestnikom zapewniamy: materiały szkoleniowe, certyfikaty potwierdzające kwalifikacje, ciepły posiłek i przerwy kawowe, zwrot kosztów dojazdów, dodatki szkoleniowe, badania lekarskie, płatne staże zawodowe.


 

Biuro projektu:

T-Matic Grupa Computer Plus

ul. Malmeda 1, 15-440 Białystok

tel. 85 74 89 125

 

Małgorzata Zdanowicz

Koordynator projektu

< Nowe zdjęcie z tekstem >>

Spotkanie andrzejkowe

                          Jak pragniemy, to możemy :)

Szlakiem Green Velo dla chorych na SM

 

2 0 osób, 7 dni, ponad 300 kilometrów

Przez 7 dni dwudziestu śmiałków chorujących na stwardnienie rozsiane i ich przyjaciół przejedzie 300 kilometrów trasą z Augustowa do Hajnówki pięknymi szlakami Green Velo. Jadą, żeby promować aktywność fizyczną w pięknych okolicznościach przyrody i uśmiech mimo oczywistych problemów, które towarzyszą im w życiu codziennym z powodu choroby oraz by szerzyć świadomość czym SM tak naprawdę jest. To choroba tysiąca twarzy, bo każdy z nich ma inne objawy. Dlatego będą jechać na zwykłych rowerach, elektrycznych i trójkołowcach, bo każdy ma inne potrzeby i ograniczenia, ale jeden cel- cieszyć się urokami Podlasia i dbać o kondycję fizyczną.


 

Uczestnicy rajdu zawitają kolejno do następujących miast: Augustów (21.08), Goniądz (22.08.), Tykocin (23.08.), Białystok (24.08.), Gródek (25.08.), Kozłówka (26.08.) i Hajnówka (17.08.).W każdej kolejnej miejscowości będziemy meldować się około 17.00. Następnego dnia ok. godz. 9.00 wyruszamy w dalszą trasę.


 

Stwardnienie rozsiane jest najczęściej spotykaną chorobą centralnego układu nerwowego występującą u młodych dorosłych. W Polsce szacunkowo żyje ok. 40 tys. chorych na SM (1 osoba chora na ok. 1000 obywateli). Przy tak dużej populacji chorych, nasz kraj znajduję się na jednym z ostatnim miejsc w Europie, jeżeli chodzi o jakość opieki nad osoba z SM. Oni jednak staramy się nie poddawać. Jadą z nimi młoda mama, weteranka biegów, pasjonat podróży, matka z córką… wszyscy oni od dawna chorujący na stwardnienie rozsiane i żyjący z tą chorobą tak, jak sami by chcieli. Odważnie, realizując swoje marzenia, chociaż droga do ich spełnienia nie jest łatwa. Choroba przypomina bowiem o sobie każdego dnia. Dlatego Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego chce ułatwić im tą walkę i pokazać swoim podopiecznym taką formę aktywności fizycznej, która jednocześnie przyjemna, i może stanowić element rehabilitacji w chorobie.

 

Jadąc przez kolejne miejscowości na Podlasiu chcą odkrywać uroki tego zakątka Polski i pokazać całemu światu, że też mogą doświadczać tego piękna. Nie siedzieć w domu, nie zamykać się przed całym światem. Choroba jest potworna, potrafi zaatakować w najmniej spodziewanym momencie i w ciągu sekundy wywróć życie do góry nogami. Dlatego też ważne jest wsparcie, ważne jest aby chorzy mieli przestrzeń do wymiany doświadczeń, podzielenia się wiedzą i budowania siły w sobie. Ten rajd ma im ją dać.

 

Rajd okazał się sukcesem już w momencie, kiedy do organizatora zadzwoniła żona jednego z uczestników. Powiedziała, że to pierwsza akcja organizowana dla ludzi z SM, w której on chce wziąć udział, a nawet nie może się doczekać! Wreszcie ma chęć i odwagę wyjść z domu, spotkać z innymi chorymi. To wielki sukces. Okazuję się, że sam rajd będzie tylko uwieńczeniem ciężkiej pracy ostatnich kilku miesięcy, bo wygrana już jest w kieszeni

 

Organizatorem rajdu jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, organizacja pozarządowa zrzeszająca ok. 6 tys. członków w 23 oddziałach na terenie całej Polski, wspierające osoby chore na SM oraz ich najbliższych.

Milena Trojanowska, koordynator projektu

we zdjęcie z tekstem >>

 

                             ,, Razem mocni ”

 

Pod tą nazwą ruszamy z kolejnym projektem dla osób niepełnosprawnością ruchową i ich opiekunów. Jest on realizowany od maja do 15 grudnia 2016 r. przy wsparciu Gminy Miasto Augustów oraz darczyńców i obejmować będzie zajęcia z fizjoterapeutą,psychologiem oraz warsztaty w Ośrodku ,,Maniówka”.

Pierwsze zajęcia z fizjoterapeutą już 4 czerwca (w sobotę) o godz.10.00 w ODK.

Warsztaty w ,,Maniówce”odbędą się  od 6 do 11 czerwca.

zajęcia z fizjoterapeutą:  16 lipca godz.10.00 w ODK

                                        20 sierpnia godz. 10.00 w ODK

Terminy na wrzesień,październik i listopad podamy w po ustaleniu.

 

Wrzesień 17 godz.10.00 w ODK

Pażdziernik 22 godz. 10.00 w ODK

Listopad  05. godz. 10.00 w ODK

 

W dniu 16 kwietnia 2016 r., w Osiedlowym Domu Kultury odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. Na zebraniu wybrano nowe władze Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "ASON" w składzie:

 

 • Ewa Matulewicz - Prezes Stowarzyszenia
 • Lucyna Pryzmont - Wiceprezes
 • Walenty Biały - Skarbnik
 • Bogusław Uklejewski - Sekretarz
 • Ewa Babkowska - Członek Zarządu
W dniu 12 grudnia o godz.13.00 w Hotelu ,,Polonia” w Augustowie odbyła się konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w której uczestniczyło 43 osoby w tym Starosta Powiatu Augustowskiego Pan Jarosław Szlaszyński, Burmistrz Miasta Augustowa Pan Wojciech Walulik, Proboszcz Parafii NSJ w Augustowie Ks. Kan. Wojciech Jabłoński oraz członkowie Stowarzyszenia.


Podczas spotkania ,które otworzyła Ewa Matulewicz prezes Stowarzyszenia poruszane były tematy dotyczące działań podejmowanych przez samorząd ,kościół i stowarzyszenie w poprawieniu sytuacji osób niepełnosprawnych w dostępności do uczestnictwa w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym oraz poruszania się w przestrzeni publicznej.


W trakcie dyskusji padły konkretne wnioski, na poprawę obecnego stanu, co możliwe będzie jak się wszyscy zgodzili przy bliższej współpracy samorządu, środowiska osób niepełnosprawnych i przedsiębiorców.

Foto relacja w Galeri 

            Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Konferencja z okazji  Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015r w Hotelu ,,Polonia” w Augustowie ul. Mazurska 4 o godz.13.00.

Spotkanie Opłatkowe  zorganizowane będzie po zakończeniu konferencji  około godz.14.30  w Hotelu ,,Polonia”

 

 

W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To coroczne święto, ustanowione rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne

Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego.

Niezwykle istotne znacznie dla potwierdzenia i wzmocnienia praw osób niepełnosprawnych było przyjęcie w dniu 13 grudnia 2006 roku na 61 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych.

30 marca 2007 r. Konwencję podpisała Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata.

W Polsce Konwencja weszła w życie w dniu 17 sierpnia 2012 r.

Celem konwencji jest promowanie, ochrona oraz umożliwienie wszystkim osobom niepełnosprawnym nieograniczonego korzystania z wszystkich fundamentalnych swobód i praw człowieka, oraz promowanie poszanowania dla ich godności osobistej.

W dniu 6 września 2012 r.

Konwencję ratyfikował Prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent podziękował posłom za jednomyślność w głosowaniu nad ustawą upoważniającą go do ratyfikacji konwencji. Jego zdaniem ta jednomyślność świadczy o głębokich zmianach w naszej mentalności. Dodał, że konwencja jest jednoczenie wyzwaniem, musimy iść dalej, w dalszym ciągu dostosowywać do niej polskie prawo oraz budować wrażliwość i zrozumienie na potrzeby niepełnosprawnych.

Powoli znikają bariery architektoniczne, komunikacyjne i społeczne jednakże jest jeszcze dużo do zrobienia.

Jak wygląda realizacja postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych na poziomie lokalnym pokazuje Raport z badań Rzecznika Praw Obywatelskich dostępny jest pod adresem: http://ankieta.pelnoprawni.gov.pl

Mam nadzieję,że z każdym miesiącem, rokiem zaczną znikać bariery ograniczające uczestnictwo w życiu społecznym,kulturalnym turystycznym i sportowym osobom z niepełnosprawnościami.

 

                                                                                         Ewa Matulewicz

 

Nowy Pełnomocnik Rządu d/s osób niepełnosprawnych.        Krzysztof Michałkiewicz

Uśmiechnięty Krzysztof Michałkiewicz

Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz i Marcin Zieleniecki zostali wiceministrami rodziny pracy i polityki społecznej - poinformowała w rozmowie z PAP minister Elżbieta Rafalska. W resorcie będzie jeszcze trzech wiceministrów - zapowiedziała. Krzysztof Michałkiewicz będzie Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.    

więcej Tutaj:http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/294604;jsessionid=26A5F9FA32CBD9A459D36FE91738B855

W dniu 09 listopada 2015r w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego braliśmy udział w panelu eksperckim w ramach projektu "Od Konwencji ONZ do Społecznej Inwencji"realizowanym przez Fundację Aktywizacja.

więcej informacji  http://www.aktywizacja.org.pl/bialystok/aktualnosci/3483-podsumowanie-warsztatow

                      Zmiana terminu spotkania z psychologiem

 

     Najbliższe spotkanie z psychologiem odbędzie się 17 października o godzinie 10.00 jak          zawsze w ODK

Nasza Prezes Doceniona!

Krótka relacja z Ogólnopolskiej Gali Konkursu Lady D w Sali Kolumnowej Sejmu RP w dniu 23 września 2015r

Realizacja projektu ,,Jesteśmy na Tak” trwa, 30 maja 2015r odbyło się pierwsze z cyklicznych warsztatów  psychologicznych. Następne odbędzie się 27 czerwca 2015r o godz. 10,00 w Osiedlowym Domu Kultury. Daty pozostałych spotkań:

25 lipiec godz.10.00

29 sierpień godz.10.00

12 wrzesień godz.10.00  

17 październik godz.10.00

07 listopad godz. 10.00

Projekt jest realizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Augustów i darczyńców.

Warsztaty wyjazdowe w Ośrodku ,,Maniówka" w Nowej Wsi k/Suwałk odbędą się w dniach 13-18 lipca. Więcej informacji pod nr. 504 856 890.

W sobotę 23.05.2015 r. braliśmy udział w I Targach Ekonomii Społecznej w Augustowie.

A tutaj można obejrzeć relację w TVP Gdańsk na ten temat. ZOBACZ >>>

                                    Walne Zebranie 2015

W dniu 14 marca 2015r w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Hoża 2b w Augustowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,ASON”.

 

W zebraniu uczestniczyło  22 z 51 członków Stowarzyszenia.

 

Zarząd przedstawił działania, które udało się zrealizować w 2014r oraz zaplanowane na rok 2015r. Zebrani  przyjęli sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności Stowarzyszenia .Pozytywnie oceniono pracę Zarządu udzielając  tym samym absolutorium Zarządowi.

 

                                    SPOTKANIE KARNAWAŁOWE

  W dniu 07 lutego 2015 r. członkowie stowarzyszenia spotkali się w Osiedlowym Domu Kultury, aby wspólnie spędzić czas podczas trwającego karnawału. Podczas takich spotkań jest wspaniała okazja do zabawy i rozmów. Oprawą muzyczną zajął się nasz kolega Mirek, a fotografczną Zbyszek i Boguś.

 WARSZTATY I WSPARCIE TO SOLIDNE OPARCIE

W dniu 23 września wycieczką ,,Poznajemy wielokulturowość naszego regionu”  rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu skierowanego do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Projekt nosi nazwę ,,Warsztaty i wsparcie to solidne oparcie” realizowany jest na podstawie umowy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz współorganizowany i współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w  Augustowie. Oprócz wycieczki odbyły się warsztaty wyjazdowe w dniach 29.09.- 04.10 2014r w Ośrodku ,,Maniówka” w Nowej Wsi k/ Suwałk. Podczas trwania projektu prowadzone jest także wsparcie psychologiczne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 POZNAJEMY WIELOKULTUROWOŚĆ I WIELOWYZNANIOWOŚĆ                NASZEGO REGIONU

Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Sokólskiej i muzeum etnograficzne w Sokółce poznając historię, kulturę i zwyczaje mieszkańców tego regionu, a przedstawicieli wielu narodowości. Następnym etapem było zwiedzanie Meczetu i cmentarza muzułmańskiego w Kruszynianach w jurcie tatarskiej spożyliśmy posiłek regionalnej kuchni tatarskiej. Dalszym przystankiem był Supraśl, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Ikon poznając religię i zwyczaje prawosławnych mieszkańców naszego regionu. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Tykocin gdzie zwiedziliśmy Synagogę i muzeum tykocińskie poznając kulturę, obyczaje i historię gminy żydowskiej.

 

W trakcie warsztatów w ,,Maniówce” przeprowadzono zajęcia podczas których  wspólnie  wyrabialiśmy z gliny, wykonywaliśmy prace w drewnie, robiliśmy drzewka szczęścia, kartki okolicznościowe, decupage, uczestniczyliśmy przy pieczeniu sękacza, oraz w przygotowywaniu sera, braliśmy udział w marszu na orientację i zajęciach rehabilitacyjno-ruchowych oraz skorzystaliśmy z porad dietetyka.

Skorzystaliśmy ze wsparcia psychologicznego poprzez dzielenie się  własnymi doświadczeniami i sposobami na pokonywanie codziennych trudności.

 

Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,ASON”

realizuje w ramach Warsztatów Psychologiczno-szkoleniowo- terapeutycznych

pod nazwą ,,Żyj aktywnie"

 

 

Wsparcie psychologiczne w ramach warsztatów

Psychologiczno –szkoleniowo –terapeutycznych ,,Żyj aktywnie” odbywać się będzie w Osiedlowym Domu Kultury Ul. Hoża 2B w dniach:

 

 

19 lipiec       godz.10 00

9 sierpień    godz.10.00

6 wrzesień     godz.10.00 

18 październik  godz. 10.00   

 

 

Warsztaty pod nazwą ,,Żyj aktywnie” realizowane są przy wsparciu Urzędu Miasta Augustów oraz Darczyńców.

 

Od 23 czerwca grupa członków naszego stowarzyszenia przebywa na tygodniowych warsztatach psychologiczno-szkoleniowo-terapeutycznych w ośrodku Maniówka k. Suwałk. Warsztaty odbywają się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Augustowie i Darczyńcow. Większość jest tutaj już po raz koleiny.

 

Jak do tej pory jedynym elementem, na który mogliśmy narzekać, to pogoda. Padał deszcz i było zimno. Dziś, od samego rana przywitało nas piękne słońce. Humory dopisują (wcześniej pomimo złej pogody również było gwarno i wesoło). Kuchnia wyśmienita (jak u mamy), na zabiegi chodzimy chętnie - i ogólnie jest super. Wczoraj mogliśmy „poszaleć” w drewnie i glinie. Zrobione prace pojadą z nami do naszych domów. Przed nami kolejne wesołe punkty naszego pobytu (jutro zabawa przy muzyce akordeonowej w ogniskowej scenerii, którą zafunduje nam wychwalana pod niebiosa przez stałych bywalców dziewczyna z akordeonem. Czy słuszne – ja jako „nowy” w tym miejscu, będę miał okazje się przekonać :) Dzisiaj parę zdjęć, a za czas pewien :) zamieścimy fotorelację z naszego pobytu w Maniówce 2014. :)

 

Pozdrawiamy tych, którzy nie mogli być z nami w tym miejscu :))

 

Zbyszek.

 

28 maja 2014r. o godz. 10.30 w Hotelu Logos w Augustowie odbyła się konferencja pt. „Postaw na pracę – wszystko o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych”. Było to jedno z cyklu 50-ciu tego rodzaju wydarzeń realizowanych na terenie całego kraju skierowanych do pracodawców, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli samorządów, zainteresowanych zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Spotkania realizowane są w ramach projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”.

 

W konferencji swój udział miało również Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „ASON”. Prezes „ASON” p. Ewa Matulewicz zaprezentowała w pokazie multimedialnym działalność stowarzyszenia do dnia konferencji, a także cele, które „ASON” wytyczyło sobie na przyszłość. Znaczną część swojego wystąpienia poświęciła problemom, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne w Augustowie.

Więcej na ten temat TUTAJ:

 

W dniu 10 maja 2014r w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Hoża 2b w Augustowie odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,ASON”.

 

W zebraniu uczestniczyło  34 z 49 członków Stowarzyszenia.

 

Zarząd przedstawił działania, które udało się zrealizować w 2013r oraz zaplanowane na rok 2014r. Zebrani  przyjęli sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności Stowarzyszenia .Pozytywnie oceniono pracę Zarządu udzielając  tym samym absolutorium  ustępującemu Zarządowi.

 

Fotorelacja w Galerii TUTAJ:

 

24 kwietnia w siedzibie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego przy Al. Kardynała Wyszyńskiego 3

 

Odbędą się:

 

Augustowskie Targi Kariery i Pracy.

 

Organizowane przez:

 

Fundacja Aktywizacja  wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach oraz Punktem Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowym Centrum Kariery w Augustowie.

                       Spotkanie  Karnawałowe 

W dniu 08.02.2014r członkowie naszego Stowarzyszenia spotkali się w Osiedlowym Domu Kultury, aby wspólnie spędzić czas podczas trwającego karnawału. Jak każde spotkanie także i to minęło w przyjaznej atmosferze przy domowych wypiekach przygotowanych przez nasze Panie.

O muzyczną oprawę spotkania zadbał nasz ,,nadworny” muzykant Mirek.

Takie spotkania to wspaniała okazja do rozmów i dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, oraz omówienia realizacji naszych działań.

Pożegnanie Lata

Członkowie Stowarzyszenia ,,ASON" pożegnali lato 2013, ogniskiem 21 września bardzo aktywnie i radośnie w Ośrodku,,Marina Borki", gdzie zostali przemile ugoszczeni przez właściciela i kadrę. Podczas spotkania  towarzyszyli nam członkowie Regionalnego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem ,,Jesteśmy Razem" z Księżyna.

Gościem specjalnym była Monika Buczyńska I Wicemiss Polski na wózku i Miss na wózku Foto. Spotkanie  było okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na tematy nurtujące osoby niepełnosprawne oraz  ich opiekunów. Zwracano uwagę na to, że mimo dostosowywania lokali i budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia​.

 

Kilkugodzinne spotkanie integracyjne upłynęło w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze. Nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce, o którą dbał umuzykalniony Mirek z ,,ASON"- u, a kiełbaskę i inne potrawy serwowała obsługa Ośrodka.

Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,ASON"
Hoża 4
16-300 Augustów

 

 Telefon:

504 856 890

E-mail:

ason@asonaugustow.pl

 

Godziny spotkań:

 

3 poniedziałek miesiąca 13.00-15.00

Spotkania odbywają się

w Osiedlowym Domu Kultury

ul.Hoża 2B

16-300 Augustów

(dostęp dla osób na wózku)


Wejdź na FaniMani.pl

zrób zakupy i pomagaj!

Polecane strony:

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ASON