WARSZTATY PSYCHOLOGICZNO- SZKOLENIOWO -TERAPETYCZNE ,,LEPSZE JUTRO"

Warsztaty psychologiczno-szkoleniowo –terapeutyczne ,,Lepsze Jutro” zrealizowano przy wsparciu Urzędu Miasta Augustów i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Darczyńców.

W terminie od Kwietnia 2013 do 31 Października 2013.

 

W warsztatach w Ośrodku ,,Maniówka”  uczestniczyły 24 osoby w tym;

3 osoby na wózku, 3 osoby poruszające się za pomocą chodzika, 5 chodzących przy kulach, 8 nie mających problemów z poruszaniem się oraz 5 opiekunów.

W okresie od maja do października ze wsparcia psychologicznego skorzystało  25 osób.

 

W ramach zadania przeprowadzono zajęcia podczas których uczestnicy wspólnie uczyli się wykonywać kwiaty z bibuły, wyrabiać z gliny, przyrządzać potrawę regionalną ,,mrowisko”, oraz przyglądali się pieczeniu chleba. Osoby, które nie mają problemów z chodzeniem uczestniczyły w wyprawie nad jez. Gałęziste z mapką. Uczestników warsztatów odwiedził regionalista Jan Bacewicz, który opowiadał o historii, kulturze i gwarze Suwalszczyzny, Augustowszczyzny i Sejneńszczyzny.

 

Wsparcie psychologiczne oraz dzielenie się  własnymi doświadczeniami i sposobami na pokonywanie codziennych trudności pozytywnie wpłynęło na motywację uczestników warsztatów i poprawę jakości życia. Ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne  poprawiły sprawność ruchową. Odbyło się również ognisko prowadzone przez Panią Martę (KO),która przygrywała na akordeonie. 

 

Zajęcia z psychologiem od czerwca do października odbywały się 2 razy w każdym miesiącu po 2 godz. w Osiedlowym Domu Kultury lub w budynku Banku Spółdzielczego.

 

 

 

Robimy kwiaty z bibuły

Lepimy z gliny

Wycieczka nad jezioro Gałęziste w Wigierskim Parku Narodowym

Robimy ,,Mrowisko"

Ognisko

Wspólne rozmowy i dzielenie się doświadczeniami.

 

Warsztaty psychologiczno-szkoleniowo –terapeutyczne ,,Lepsze Jutro” zorganizowano  od Kwietnia 2013 do 31 Października 2013r.

 

Zrealizowano przy wsparciu Urzędu Miasta Augustów i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Darczyńców.

 

     

Serdecznie Dziękujemy !!!

Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,ASON"
Hoża 4
16-300 Augustów

 

 Telefon:

504 856 890

E-mail:

ason@asonaugustow.pl

 

Godziny spotkań:

 

3 poniedziałek miesiąca 13.00-15.00

Spotkania odbywają się

w Osiedlowym Domu Kultury

ul.Hoża 2B

16-300 Augustów

(dostęp dla osób na wózku)


Wejdź na FaniMani.pl

zrób zakupy i pomagaj!

Polecane strony:

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ASON